5 tipů koho sledovat na sockách aneb naše velké plány

Máte rádi pokojovky a chcete se inspirovat na co nejvíce místech? Na co nejvíce místech se dozvídat nové? Samozřejmě jsme rádi, pokud jste v naší skupině Farmaříme z paneláku, ale pojďme se podvat na pár dalších projektů. Však i my se často necháváme inspirovat. Důležité je na něco se podívat a pak to proměnit v něco úchvatného díky kapce autenticity, kterou do toho přimícháte. Tak to děláme i my. Sledujeme naší “konkurenci” a snažíme si něco odnést či se poučit.

Pojďme se teď podívat na pár krásných projektů, které se nám moc líbí a sledujeme jejich práci. Stejně jako my se velmi snaží a je to vidět.
Ten nejvíc top je:

1) Kvítka v bytě

Tento projekt je něco k čemu “směřujeme“. Rádi bychom napsali a vydali knihu (prozradím, že už se na tom pracuje). Měli vlastní ateliér plný rostlin, kde by se pořádaly všechny možné i nemožné akce. Dále také vykupují rostliny. I my bychom rádi udělali takovou možnost či něco v tom duchu. Třeba útulek pro pokojovky, když se o ně někdo neumí postrat. Či nemocnici. Pokud by si člověk nezvládal poradit s parazity, přelitím atd. dal mi je nám. Navíc mají pěkně vedený instagram, kde se stále něco děje. Určitě se na ně podívejte. Vřele doporučujeme.

V tomto projektu se nám velmi zamlouvá nápad “Rostlina měsíce”. V rámci měsíce je na danou rostlinu sleva a zároveň se o ní dozvíte vše potřebné v podobě článků. Další skvělý nápad je “Dej mi řízek”. Zkrátka si nemusíte koupit celou plně zakořeněnou rostlinu, ale jen řízek. Dobrá variana pro ty, co nemají peníze nazbyt. Zároveň pokud se chcete rostlinu naučit pěstovat, naučíte se to nejlépe pokud ji pěstujete už od miminka tak vzhůru do toho.

Další kdo nás inspiruje (a zároveň dělá trochu té zdravé konkurence) jsou Gardners. Rádi bychom měli možnost workshopů a chtěli zapracovat i na eshopu. Gardners ho mají skvěle rozvržený. Můžete si vybírat podle velikosti rostliny, dle světelných podmínek či si je nechat seřadit dle typu pěstování. Vše hezky přehledně. Rostliny mají samozřejmě nádherné, a proto stojí za to je sledovat. Jejich nabídka je skutečně rozsáhlá. Jedná se již o velmi pěkně rozjetý projekt. Snad se nám to jednou také takto podaří.

Parádní projekt, který prorazil i na youtube. Je tam řada videí, ze kterých i my se rádi něco přiučíme. Opět nám jsou velkou inspirací, protože bychom rádi dělali více videa a vše názorně ukazovali. To vám totiž jistě dá mnohem víc než jen psané povídání. Samozřejmě nejlepší je, když je to kombinace. Proto bychom rádi začali dělat online kurzy. Zatím to vypadá, že první bude na téma Vermikompostér. Kdy se ale do něj pustíme, toť otazník?
No a super věc, kterou máme v plánu začít dělat v polovině příštího roku, jsou konzultace. Někdy člověk potřebuje akutně pomoci s rostlinou či zvířecím miláčkem a neví si rady. Na internetu najde jen hromadu neurčitých rad, navíc se od každého dozví zcela něco nového. Proto chceme dát možnost zavolat vám a my s vámi vše probereme během několika desítek minut.

Na svém eshopu mají nekonečný výběr všeho možného na balkon. My na našem balkoně rostliny hlavně letníme, ale třeba časem se tam vejde i něco jiného. Zatím toho bylo pomálu. Pokud tedy chcete inspiraci, co vše na balkón zamiřte právě tam.

A koho inspirativního sledujete vy na sociálních sítích? Co vám přináší?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *