Hnojení pomocí hmyzích bobků! Aneb spolupráce s Black Frass🌱

Black Frass je prémiové organické hnojivo s repelentním (odpudivým) účinkem proti škůdcům. Vyrábí se z trusu hmyzu. Díky tomu přirozeně obsahuje chitin, který skrze chitinovou reakci v „žilním“ systému rostliny rostlinu posiluje proti nemocem a umožňuje ji lépe vyjádřit svůj fenotyp – mít větší květy a plody. Náš Frass se vyrábí na lokální farmě v Chotiné u Plzně. Bezpečný, bez chemie, bez zápachu a bez plniv. 100% ekologický.” – e-shop Black Frass 

↑ Toto jsou slova, která na vás vyskočí, když najedete na e-shop firmy, která prodává hnojiva Black frass. To byla slova, která jsem četla, když jsem náhodou na firmu narazila na facebooku. Jednalo se o příspěvek s poptávkou po copywriterovi, který umí využívat AI. Řekla jsem si: “JDU DO TOHO! Psaní miluješ, přírodu taky a technikálie jako AI ti též nejsou cizí.” Slovo dalo slovo a začala spolupráce. 
Všechny články u nich na webu až na pár výjimek jsou tedy ode mě a mojí kolegyně AI. Tak mrkněte, třeba se dozvíte něco nového. Já jsem se rozhodně pár nových věcí dozvěděla, když jsem články psala.

V rámci spolupráce jsem dostala také příležitost si hnojivo Black frass vyzkoušet. Samozřejmě nebylo nad čím váhat. Máme doma hromadu rostlin a cokoliv stojí za pokus i hmyzí hovna. 😅 Přečetla jsem si na jejich webu, co všechno má organické hnojivo frass za výhody a to mě utvrdilo v tom, že hmyzí bobky musíme vyzkoušet…

black_frass

Výhody hnojiva frass

Na webu se psalo: 

  • neriskujete spálení rostlin (chemická hnojiva bývají hodně agresivní a při špatné koncentraci může dojít k poškození rostliny)
  • bez zápachu (hustý bobky co nesmrdí)
  • bez rizika přehnojení (živiny z organického hnojiva se postupně uvolňují do půdy)
  • snadná aplikace 
  • snadno se rozkládá (zkrátka přírodní, neškodí životnímu prostředí)
  • snižuje náklady (pro chudou studentku jako jsem já značka ideál)
  • zlepšuje barvu a chuť ovoce a zeleniny (mňam)
  • zlepšuje půdu a urychluje výměnu dostupných živin (zlepšuje strukturu půdy, dostupnost živin a schopnost zadržovat vodu)
  • jedná se o český výrobek (jako ochránkyně přírody rozhodně podporuji, aby se výrobky nepřevážely přes půl světa a také podporuji zkrátka češství.. české podnikatele mezi které sama patřím)

No a největší výhodou je, že obsahuje chitin, díky čemuž hnojivo odpuzuje škůdce. Slouží jako repelent. Dá se použít jako prevence i při započatém boji se škůdci. Tento point hodně zaujal biologa ve mně.

První zkušenost s Black Frass

Když frass přijelo, zaujalo mě, že skutečně nesmrdí a je to skutečně zvláštní materiál co se struktury týče. Dala jsem ho vyluhovat, zcedila dle návodu a zalila s ním některé naše pokojovky. Jako správný “vědec” jsem si označila, které rostliny jsem zalila frassem, abych mohla pozorovat a porovnávat rozdíly. 

Musím uznat, že výsledek mě skutečně překvapil. Víte, že jsme fandové žížalího čaje, který má skutečně velké účinky, ale tohle je ještě lepší a skutečně všechny výhody, které jsou napsané na e-shopu, tak platí. Nebylo tedy nad čím váhat a frassem teď čas od času zaléváme všechny naše rostliny a vy, kdo je od nás máte, tak víte, že vypadají parádně.

První navázaná spolupráce

Po vyzkoušení organického hnojiva nebylo nad čím váhat a domluvily jsme s firmou naši úplně první spolupráci.
Již dřív nás několik firem oslovilo se svými produkty, ale vždy po vyzkoušení to zkrátka nebylo ono, a tak jsme ze spolupráce vycouvaly, ale do tohohle jsme šly všemi deseti.
Ráda bych vám tedy představila na čem jsme se domluvili:

Stačí na jejich webu při objednávce zadat kód farmarky10 a získáte 10 % slevu na jejich sortiment.

A to se vyplatí! Běžte se tedy podívat na jejich e-shop. Klidně si o jejich hnojivech ještě něco přečtěte více do detailů a neváhejte objednávat. No a my z toho samozřejmě budeme mít nějakou tu korunku do naší kapsy. A až se tam ty korunky nahromadí zase si koupíme nějakou pokojovku. Protože jich máme málo samozřejmě! 😅

Také navažte spolupráci s Black Frass

A poslední věc. Firma teprve začíná a řeší problém, že málokdo zná hnojiva z hmyzích exkrementů a tím pádem nikoho nenapadne si je koupit. Rádi tedy naváží spolupráci s dalšími milovníky rostlin, kteří budou šířit těmto hnojivům osvětu a stejně jako my z toho budete moct mít nějakou tu korunku. Stačí se jim ozvat, buď prostřednictvím kontaktního formuláře či na email marketing@blackfoodmarket.cz! Jsou fakt strašně milí. A kdybyste se jich báli, tak nám stačí napsat a my vám více vysvětlíme co a jak a že se není čeho bát.

Tak a to je dnes ode mě vše. Pusťte se do hnojení bobky ještě dnes! 😅
Za Farmářky
Jolanda 💚

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *