stene_baseta

Jmenuji se Karel

Ahoj,
jmenuji se Karel. Narodil jsem se 17.4.2022 ve Lhotě u Kestřan nedaleko Písku. Jsem z vrhu K a mám ještě 6 bratrů. Ve stejný den jsme se ale nenarodili jen my. Narodil se ještě vrh J – 5 kluků a 6 holek. Dohromady se tedy chovatelce narodilo 18 štěňat včetně mě. Chovatelka navíc má deset psů. Takže najednou měla 28 psů. Jaké štěstí 😀 A ještě vlastně jsem se taky seznámil se dvěma obřími mainskými kočkami. Zkrátka ta moje chovatelka je pěkný blázen do zvířat.

Moje jméno...

Číňan může za život vystřídat několik jmen. Mění se dle významných událostí, které se odehrají v jeho životě. A tak to bylo i s mým jménem. Od chovatelky jsem dostal jméno Kontrabas, přesněji Kontrabas Lady Barnett’s. To je totiž název chovatelské stanice, kde jsem se narodil. Žil jsem si spokojeně na zahradě se svými brášky, sestrami, tetami a strýčky. Pak ale přišla velká změna. 26.6. si pro mě přijela Jolana a odvezla mě pryč. Získal jsem novou rodinu a tedy i jméno Karel.

Proč právě Karel?
Jolanka je milovnice Karla Gotta. Vyrostla na báječných věcech jako je Včelka Mája, Limonádový Joe, Tři oříšky pro popelku či také Kdyby tisíc klarinetů. Když byla jako malá nemocná, tak jí její tatínek pouštěl Gotta na gramofonu či kazetách. Zkrátka na něm vyrostla. Byla to její první platonická láska a na tu se nezapomíná. Ta trvá po celý život. A proto mě po něm pojmenovala. 

Jinak mám ale celou řadu dalších jmen. Pan Špageta. Satan. Kretén. Mistr Karel. Karlík. Kája. Bráška. Hajzl, sežral mi paštiku. Dobytek. Prase. A tak podobně.

Zdroj: Karelgott.com

Jak se mi vede?

Musím zaklepat, ale zatím se mám fine. Jolanka mě miluje. Sice jsme se párkrát pohádali, ale jídlo mi dává furt. Když sežeru nějaký bobek, tak se zas tolik nezlobí. Když se nemohu vyškrábat na gauč, pomůže mi. Abych nenamáhal pacinky vozí mě v kočárku. Nezatěžoval páteř – nosí mě do schodů i ze schodů. A často si se mnou hraje. 

Navíc jsem získal nové přátele. Strejdu Berta a Balouška. Bali mě tedy občas profackuje, ale stejně je to sranda. No a strejda Bert? Ten mi ukazuje co a jak v tom psím světě. A zaučuje mě jak být správným psem. Stejně ale furt nechápu, proč tak pracně zvedá nohu, když čůrá.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *