Máte svoje oblíbené místo?

Naše je uprostřed rostlin. Obklopeni rostlinami na balkóně. Nejkrásnější okamžikem je ráno. Máme balkón na východ a ranní parpsky se na listech krásně lesknou. Do toho zvuk našich kanárků a vedle nás králice Žofinka, která zrovna papká mrkev.
Všechny rostliny prohlídneme. Koukneme, zda je není třeba zalít a listy zkontrolujeme, zdali nemají parazity. Rostlinám věnujeme spoustu péče. Proč? Protože nás to baví.

kanarek s čepičkou

Milujeme naše místečko...

Tyhle chvilky na balkóně jsou k nezaplacení. Mír. Bezpečí. Láska. Příroda. Slunce. Pohoda. Povídáme si celá rodina. Plánujeme, co budeme dělat dál v rámci našeho projektu Farmářky z paneláku. Povídáme si o tom, co nás čeká ten den a podobně. Zkrátka si užíváme čas strávený pospolu. Rodina. Zvířecí mazlíčci. A naši zelení míláčci. 
Co víc si člověk může přát?

Není to jen tak

Udělat si balkón takhle příjemně útulný nám dalo spoustu práce. O to je pro nás cennější. O to se tam cítíme lépe. I Saint Exupery moc dobře zná, tuto pravdu: „A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ (z knihy Malý Princ)

Zdroj: https://citaty.net/dila/maly-princ-181/

Zdroj: https://citaty.net/dila/maly-princ-181/

Máme tam spoustu vychytávek, aby se tam toho vešlo co nejvíce a bylo tam aspoň trochu k hnutí. Všechny tipy a inspiraci sdílíme s vámi v naší facebookové skupině Farmaříme z paneláku. Budeme moc rádi, když se tam přidáte 😉

balkon_plny_rostlin

Výhody

Balkón má tu výhodu, že se tam vejde hodně rostlin, které jsou i k jídlu. Proto ho máme tak rádi. Není nad to naplnit si žaludek. Letos jsme tam měli/máme (z toho co lze jíst) – rajčata, rebarboru, malinký fíkovník a ředkvičky. Loni to byla červená řepa a měsíční jahody a tak podobě. Co máte na balkóně dobrého vy?

Pocit domova

Z vlastní zkušenosti víme, že je velmi důležité obklopit se rostlinami, aby se člověk mohl někde cítit příjemně. Cítit, že tohle je domov. Tady je bezpečí. A proto vzniknul tento projekt. Chceme, abyste se doma cítili více doma. Proto budeme moc rádi, když si od nás pořídíte naše pokojovky či balkónovky. Je nejvyšší čas udělat ze svého domova nejoblíbenější místo na světě.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *