Mechové tyče jako opora k vašim pokojovkám

Jaké jsou opory k vašim pokojovkám

Pokojovky považujeme za zelené členy rodiny, které nám dělají společnost a dodávají našemu bytu život a útulnost. A stejně jako my potřebujeme občas oporu nebo pomocnou ruku, i naše rostliny mohou potřebovat trochu podpory, aby se mohly rozvíjet a růst do krásy. V této části se podíváme na různé druhy opor, které můžete použít pro vaše pokojovky, a zaměříme se zejména na mechové tyče. Proč? Protože ty vyrábíme a budeme rádi, když si je u nás objednáte. Stačí nám napsat. ↓

umístění mechové tyče do květináče

Kokosové tyče

Kokosové tyče vyrobené z kokosových vláken jsou ideální pro rostliny, které potřebují stabilní oporu pro svůj růst. Jsou velmi odolné a dokážou vydržet vlhkost i teplotní změny, což je činí vhodnými pro použití uvnitř i venku. Pokud letníte pokojovky třeba někde na zahradě pod smrkem, když máte ten luxus zahrady. Kokosové vlákno navíc umožňuje rostlinám snadno přichytit kořeny a růst kolem tyče, čímž jim poskytuje bezpečnou a stabilní oporu.

My máme takhle kokosovou tyč u jedné velké monstery monkey. Tím jak jsme ji vyvázali do výšky, tak se jí začaly zvětšovat listy. Dělá to tak hodně pokojovek. Třeba epipremnum aureum. Pokud roste směrem dolů, listy má malé, když ho vyvážete k opoře, mohu být listy větší jak vaše dlaň.

monstera monkey kolem kokosové tyče

Rašeliníkové tyče

Rašeliníkové tyče vyrobené překvapivě z rašeliny 😉 mohou obsahovat i trochu perlitu. Na rozdíl od kokosových tyčí, které jsou hlavně oporou, tak rašeliníkové hlavně dobře drží vlhkost respektive rozhodně déle než ty kokosové.
Proto si je zamilují pokojovky, které potřebují vlhkost a zároveň jim tyče dodají i trochu živin.
Odolné, stabilní a umožňují rostlinám snadno se přichytit svými kořeny.

Pokud byste si chtěli pořídit rašeliníkové tyče, vřele můžeme doporučit @plants_bykate

Bambusové tyče či žebříky

Bambusové tyče a žebříky. Další skvělá možnost pro oporu vašich pokojových rostlin. Bambus je lehký, ale pevný materiál, který můžete použít jako jednoduchou tyč nebo složitější konstrukci ve tvaru žebříku. Bambusové konstrukce jsou velmi pěkné na pohled, a tak se hodí k rostlinám, které nejsou moc husté. Zkrátka pro rostliny, které oporu celou nezakryjí, a tak záleží na jejím vzhledu. Navíc nejsou tak masivní, takže se hodí k pokojovkám, které působí tak nějak křehce.
Rašeliníkové a kokosové se nám zas tak nelíbí, a tak je dáváme k pokojovkám, které je celé schovají jako je epipremnum či monstera.

bambusova_tyc

Mechové tyče

A nyní se dostáváme k našemu hlavnímu tématu – mechovým tyčím! Mechové tyče jsou skvělým řešením pro pokojovky, které potřebují vlhkost a oporu pro svůj růst. Tyto tyče mají ve středu centrální tyčku, která se pak zapíchne do substrátu, a tak drží v květináči. Kolem tyčky je pak trocha substrátu. Ten je plný živin, které může rostlina čerpat. Další vrstva už je mech, který pomáhá udržet vlhkost a zároveň svou barvou hezky ladí s rostlinami, které se okolo tyče budou pnout.

Je vhodná hlavně pro vlhkomilné rostliny jako jsou filodendrony nebo monstery. Pro takové rostliny jsou mechové tyče opravdovým požehnáním. Ale jinak ji lze použít i k ostatním pokojovkám, které potřebují oporu třeba taková syngonia kolem ní vypadají také skvěle.

Mechové tyče nejenže vytvářejí ideální podmínky pro růst vašich rostlin, ale také dodávají vašemu interiéru přírodní prvek. Jejich zelený povrch dodá vašim pokojovkám rustikální a přirozený vzhled, který bude perfektně ladit s ostatními rostlinami v místnosti.

Vyrábíme je ve dvou velikostech:

  • 50 cm dlouhá tyč – 150 Kč
  • 100 cm dlouhá tyč – 250 Kč

↓ Pokud máte zájem, stačí nám napsat. Ozveme se vám. 

mechová tyč a epipremnum

Ať už se rozhodnete pro kokosové, rašeliníkové, bambusové či mechové tyče, důležité je poskytnout vašim pokojovkám tu správnou oporu, kterou potřebují pro svůj růst. 
Samozřejmě budeme ale rádi, když si vyberete ty naše. 😉

Přejeme krásný zbytek dne a ať vám to hezky roste
Farmářky z paneláku 🌱💚

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *