O nás

monstera monkey

Vítají vás Farmářky z paneláku!

Moc vás vítáme na našich stránkách. My jsme Farmářky z paneláku <3
Jedná se o projekt, na kterém pracujeme celá rodina. Každý děláme to, co nám jde nejlépe. Jsme dvě sestry, maminka a tatínek a k tomu plno zvířat a samozřejmě kytiček.

Zaměřujeme se na pěstování pokojových rostlin, všeho možného, co lze pěstovat na balkóně v truhlících (např. měsíční jahody, rajčata, bylinky,…), ale i chovem zvířat, výrobou krmítek či hmyzích domečků a podobně.

 

Naše začátky...

Jsme rodina, která má velmi blízko k přírodě. 

Elí chce jít na zemědělku, Joli je na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze na oboru Ekologie a ochrana prostředí, no a tatínek s maminkou se poznali na společném pracovišti ve výzkumném ústavu meliorací a ochrany půd.

Jako sestry jsme od malička vyrůstaly se zvířaty a rostlin jsme měly doma také vcelku dost. Pak se to ale začalo vymykat kontrole. 

Elča začala kytky množit, množit a množit. Úplně se do nich zbláznila. Nejdřív se zaplnil celý byt, pak i chata. U stolu večeříme jen na Štědrý večer, jinak je stále plný rostlin. Učíme se a ležíme přitom na zemi, protože na psacích stolech jsou kytky. Jak nečekané. No a samozřejmě nepřipadalo a stále nepřipadá v úvahu rostliny vyhodit, a tak jsme jim začali shánět nové majitele. Přebytků bylo plno a lidé si ochotně pro ně jezdili, protože rostliny byly vypěstované s láskou, a proto byly statné a zdravé <3

Jolí si pak pořídila IČO a následně vznikly facebookové stránky Farmářky z paneláku. Postupně jsme se rozrůstali až na dnešní úroveň a plány do budoucna máme obří. Bude to velké. Máte se na co těšit, tak zůstaňte s námi. Aktuálně nás nenajdete nejen na facebooku ale i instagramu a zde nově na webu. 😉 A úplně nejnověji jedeme i Tiktok.

leaf, monstera, watercolor-6624240.jpg

70+

Druhů rostlin máme doma

leaves, twig, watercolor-5677717.jpg

25+

Druhů rostlin k prodeji

cactus, plant, pot-5887791.jpg

2+

Roky hledáme rostlinám nové domovy

watercolour flowers, watercolor, flower-4358965.jpg

1000+

hodin péče o naše zelená zlatíčka

Elena Šádková

Psaní (článků; e-booků), Péče o rostliny, Výrobky z pryskyřice, Obrazy ze sušených rostlin, Kreslení

Jolana Šádková

Technika (správa webu, facebooku, instagramu, tiktoku; focení naší nabídky; tvorba online kurzů; videa; audio), Propagace, Komunikace se zákazníky, Grafika (článků, e-booků, online kurzů), Psaní článků

Maminka

Komunikace se zákazníky, Péče o rostliny, Psaní (článků; e-booků), Balení rostlin pro zásilkovnu, Shánění (postřiků proti nemocem; balicího materiálu) Ukecávání Eleny, aby prodala tu či onu rostlinu, ke které si vytvořila láskyplný vztah

Tatínek

Rukodělné práce (výroba lisu na sušení rostlin; výroba vermikompostéru), Kreslení, Kritik veškeré činnosti (dává nové úhly pohledu)

Zvířecí gang

A pak je tu naše zvířecí tlupa. Každou chvíli máme něco jiného. Milujeme všechna zvířata, ale základ je rozhodně pes a kočka. Bez nich ani ránu. Nedovedeme si představit život bez zvířat. Náš byt by byl příliš prázdný a klidný a my potřebujeme, aby se stále něco dělo, byl nějaký ten rozruch. Ani nevíme, o čem bychom se bavili, nebýt stálých příhod se zvířaty. Každou chvíli něco provedou a hned je o „zábavu“ postaráno. 😀