O nás

monstera monkey

Vítají vás Farmářky z paneláku!

Moc vás vítáme na našich stránkách. My jsme Farmářky z paneláku <3
Jedná se o projekt, na kterém pracujeme celá rodina. Každý děláme to, co nám jde nejlépe. Jsme dvě sestry, maminka a tatínek a k tomu plno zvířat a samozřejmě kytiček.

Zaměřujeme se na pěstování pokojových rostlin, všeho možného, co lze pěstovat na balkóně v truhlících (např. měsíční jahody, rajčata, bylinky,…), ale i chovem zvířat, výrobou krmítek či hmyzích domečků a podobně.

 

Naše začátky...

Jsme rodina, která má velmi blízko k přírodě. 

Elí chce jít na zemědělku, Joli je na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze na oboru Ekologie a ochrana prostředí, no a tatínek s maminkou se poznali na společném pracovišti ve výzkumném ústavu meliorací a ochrany půd.

Jako sestry jsme od malička vyrůstaly se zvířaty a rostlin jsme měly doma také vcelku dost. Pak se to ale začalo vymykat kontrole. 

Elča začala kytky množit, množit a množit. Úplně se do nich zbláznila. Nejdřív se zaplnil celý byt, pak i chata. U stolu večeříme jen na Štědrý večer, jinak je stále plný rostlin. Učíme se a ležíme přitom na zemi, protože na psacích stolech jsou kytky. Jak nečekané. No a samozřejmě nepřipadalo a stále nepřipadá v úvahu rostliny vyhodit, a tak jsme jim začali shánět nové majitele. Přebytků bylo plno a lidé si ochotně pro ně jezdili, protože rostliny byly vypěstované s láskou, a proto byly statné a zdravé <3

Jolí si pak pořídila IČO a následně vznikly facebookové stránky Farmářky z paneláku. Postupně jsme se rozrůstali až na dnešní úroveň a plány do budoucna máme obří. Bude to velké. Máte se na co těšit, tak zůstaňte s námi. Aktuálně nás nenajdete nejen na facebooku ale i instagramu a zde nově na webu. 😉 A úplně nejnověji jedeme i Tiktok.

africke_koprivy_sazenicky
leaf, monstera, watercolor-6624240.jpg

70+

Druhů rostlin máme doma

leaves, twig, watercolor-5677717.jpg

25+

Druhů rostlin k prodeji

cactus, plant, pot-5887791.jpg

2+

Roky hledáme rostlinám nové domovy

watercolour flowers, watercolor, flower-4358965.jpg

1000+

hodin péče o naše zelená zlatíčka

Elena Šádková

Psaní (článků; e-booků), Péče o rostliny, Výrobky z pryskyřice, Obrazy ze sušených rostlin, Kreslení

Jolana Šádková

Technika (správa webu, facebooku, instagramu, tiktoku; focení naší nabídky; tvorba online kurzů; videa; audio), Propagace, Komunikace se zákazníky, Grafika (článků, e-booků, online kurzů), Psaní článků

Maminka

Komunikace se zákazníky, Péče o rostliny, Psaní (článků; e-booků), Balení rostlin pro zásilkovnu, Shánění (postřiků proti nemocem; balicího materiálu) Ukecávání Eleny, aby prodala tu či onu rostlinu, ke které si vytvořila láskyplný vztah

Tatínek

Rukodělné práce (výroba lisu na sušení rostlin; výroba vermikompostéru), Kreslení, Kritik veškeré činnosti (dává nové úhly pohledu)

Zvířecí gang

A pak je tu naše zvířecí tlupa. Každou chvíli máme něco jiného. Milujeme všechna zvířata, ale základ je rozhodně pes a kočka. Bez nich ani ránu. Nedovedeme si představit život bez zvířat. Náš byt by byl příliš prázdný a klidný a my potřebujeme, aby se stále něco dělo, byl nějaký ten rozruch. Ani nevíme, o čem bychom se bavili, nebýt stálých příhod se zvířaty. Každou chvíli něco provedou a hned je o „zábavu“ postaráno. 😀

ebook_zdarma_5_rostlin_pro_vase_zdravi

Farmářky z paneláku jako podnikatelky

Máme na svém kontě velký úspěch. Vyšel nám článek v jarním čísle báječného e-magazinu ONLINE. Najdete tam naše začátky, něco málo z našeho podnikatelského světa a dozvíte se, co nám je tou největší motivací ze všech.

Kromě našeho článku zde najdete články od dalších skvělých podnikatelek. Doporučujeme tento magazin odebírat. Rozhodně stojí za to. Navíc za něj neplatíte, stačí email. A to se vyplatí!

ukazka_z_online_magazinu