Moduly

1. Úvod

Záměrem prvního modulu je, abyste se dozvěděli, co si vlastně pod pojmem vermikompostér představit. Poznali jeho výhody ale i nevýhody a ujasnili jste si proč se chcete do vermikompostování pustit. Díky svému PROČ pak neztratíte motivaci během kurzu ani po něm a vermikompost bude vaším dlouhodobím společníkem v domácnosti.

2. Výroba/Nákup

Druhý modul vám ukáže jak si vermikompostér vyrobit, kde a za kolik si na něj pořídit suroviny. Pokud se vám nechce do výroby, řekneme si kde vermikompostér koupit a kde sehnat žížaly pro jeho osazení.

3. Péče

Vermikompostér máme založený. Zbývá tedy podívat se do detailu na to jak se o něj starat z dlouhodobého hlediska. Představíme si také několik problémů, které mohou nastat a jak s nimi pracovat.

4. Výhody

V prvním modulu jsme si představili několik výhod kvůli kterým vermikompostér chceme. Teď se na ně podíváme více do detailů. Ukážeme si jak výhody čerpat na maximum, aby se naše pokojovky či balkonovky měly co nejlépe.

earthworm pile, piles of earth, meadow-779778.jpg

5. Bonusovka

Bonusový modul vás seznámí s dalšími možnostmi kompostování. Stručně vás s nimi seznámí, ukáže jejich (ne)výhody a porovná je s vermikompostováním.