Podcast Farmářky z paneláku!

podcast_farmarky_z_panelaku

O čem podcast je?

Podcast je pro všechny, kteří:

  • chtějí, aby se jejim pokojovkám dařilo jako v ráji
  • prahnou na balkóně konečně vypěstovat něco, co bude skutečně k jídlu
  • chtějí se obklopit jak zelenými drahoušky 🌿
    tak i chlupatými miláčky všeho druhu 🐶🐱🕷🐜🐤🐠🐁🐇 
  • touží vědět jak vše dělat správně a co naopak nikdy nedělat
ikonka_spotify
Spotify
ikonka_google_podcast
Google podcast
ikonka_apple_podcast
Apple podcast
ikonka_youtube
YouTube

VIP sekce na Hero Hero!

Pokud chcete mít přístup ke speciálním epizodám, rozhovorům s VIP hosty a dalšímu bonusovému obsahu, přidejte se do naší VIP sekce na platformě Hero Hero.
Tam vás čekají exkluzivní návody, tipy a triky, které vám pomohou rozšířit své zahradnické znalosti a získat nové dovednosti, které vám pomohou vytvořit krásný a útulný domov. Zkrátka tam najdete to nejlepší od Farmářek z paneláku!
Přidejte se k nám a staňte se součástí komunity lidí, která se ráda učí a inspiruje se navzájem! Komunita je totiž základem k úspěchu a posunu vpřed. Nenechte si tedy ujít příležitost být její součástí.

ukazka_co_clovek_najde_na_herohero_farmarky_z_panelaku

Seznam epizod

Na konci některých epizod podcastu vysvětlujeme určitý odborný pojem ze světa „Farmářek z paneláku“. Zde je seznam zmíněných pojmů. Pojmy sem přibývají, tak jak je zmiňujeme v jednotlivých epizodách. Všechny dosavadní pojmy si můžete stáhnout v podobě tabulky v Excelu.

Speciální typ domácího kompostéru. Obsahuje bokashi bakterie, které pracují bez přístupu vzduchu a pracují tedy na principu fermentace a rozkládají bioodpad. Získáte z něho tekutinu a pevnou fázi. Oboje lze využít jako hnojivo na pokojové rostliny. Více o pojmu se dozvíte v epizodě 9 | Hnojení rostlin – Q&A.

Olej ze stromu, který se jmenuje Zederach indický. Obsahuje látky jako je azadirachtin, které mají antimikrobní účinky. Používá se jako přírodní postřik proti škůdcům jako jsou třásněnky. Více info v epizodě Škůdci pokojových rostlin: Třásněnky.

Vypařování vody přes listy. Díky tomu vzniká v rostlině podtlak a rostlina může čerpat kořeny živiny z půdy.
Detailní vysvětlení pojmu najdete v epizodě 8 | Letnění pokojovek.