Proč si domů pořídit rostlinky?

Pomysleli jste si, co je to za hloupou otázku!? Vždyť jsou zkrátka krásné, proto je chci domů. My bychom vám ale rádi ukázali pár dalších důvodů, proč si pokojovky domů pořídit. Třeba se vám tyto argumenty budou jednou hodit. Až budete mít doma 30 rostlin a budete si chtít pořídit další, hodí se každý dobrý argument, proč jich mít více a více. Těmito argumenty si prosadíte další nákup u vašeho drahého protějšku, který vás chce už kvůli obřímu domácímu pralesu zabít 😀

Řekli jsme si tedy již, že to jsou zkrátka frajerky. Každou chvíli je populární jiná, protože všechny jsou okouzlující. Začalo to bláznovstvím do syngonií a nyní to končí různými druhy monster. Každý je chce domů a není se čemu divit. Krásně ozdobí váš interiér. 

Vzduch kolem nás

Čištění...

Jedním z dalších důvodů proč se pustit do pěstování rostlin je, že čistí vzduch. Samozřejmě je důležité myslet i na svoje zdraví a tedy i na to co dýcháme. Nejúžasnějším čističem vzduchu je tenura neboli tchýnin jazyk. Z ovzduší dokáže velmi rychle odstranit formaldehyd a benzen. Tyto látky se uvolňují z textilií, podlahy či dřevotřísky, což jsou samozřejmě materiály, které máme v každé domácnosti. A proto! Tchýni do každé domácnosti!

tchýnin jazyk

Další skvělá čistička vzduchu je břečťan popínavý. Tato rostlinka je vhodná i do stinných míst, a proto je opět skvělým adeptem do vašeho domova. Často totiž máme doma místa, kde je světla málo. Zvláště v bytech a obzvláštně v zimě. 

A co se týče vzduchu? Břečťan zbaví váš domov plísní. Ty mohou oslabovat naši imunitu, způsobují alergie, a proto je omezit na minimum stojí za to. No a této rostlině na to stačí pár hodin. 

Navíc se prodává mnoho různých barevných kultivarů, takže si můžete vybrat ten, co se vám líbí nejvíce. Další možnost je samozřejmě koupit si více variant a dát je všude. VŠUDE! 😀 Jsou to krasavci.

Zvlhčení...

Nejenom že vzduch čistí, ale máme díky nim i vlhčí vzduch. Jde o to, že je milujeme, pečujeme o ně a tím pádem je i rosíme, zaléváme, občas je osprchujeme od prachu, a díky tomu všemu máme doma následně vlhčí vzduch. Pokud se chceme „donutit“ k tomu, abychom měli domov co nejvlhčí, je ideální si pořídit kapradiny. Ty potřebují skutečně dost vlhkosti, a proto když se budeme snažit o to, aby nezemřely, pomůžeme tím i sobě. Vlhký vzduch je mnohem příjemnější pro naši nosní sliznici i plíce. Bude se vám lépe dýchat a přitom stačí tak málo – starat se o naše zelená zlatíčka. Ano, samozřejmě další možnost je koupit si zvlhčovač vzduchu, ale pro nás je to pěkný podvod 😀

My doma kapradiny nemáme. U nás nejvíce zvlhčíme vzduch, když se rostlinky fotí. Chceme totiž, aby jim to na fotkách co nejvíce slušelo, proto je před focením rosíme. Zbavíme je tak prachu a zároveň se kapičky a listy celkově se budou krásně lesknout. Následně již stačí jen přidat hezké pozadí a je to. 😉

Opět naše zdraví...

Další úchvatnou rostlinou je aloe vera.  Zmíněná pokojovka má schopnost léčit. Její dužina má chladící, dezinfekční a hojivé účinky. Stačí ji přiložit na vaše zranění a ona vám pomůže. Je známá hlavně jako „kytka na popáleniny“. Spálíte se o plech, když ho vyndáváte z trouby? Či snad jste se popálili o žehličku? Zachrání vás v každé situaci. Je nenáročná i na péči, v podstatě ji stačí dát jen na parapet 😉 Navíc obsahuje také spoustu minerálů a vitamínů, proto si myslíme, že nesmí ve vaší domácnosti chybět.

aloe vera plants

Zajímají vás další rostliny pro vaše zdraví? Stáhněte si náš ebook zdarma!

ebook_zdarma_5_rostlin_pro_vase_zdravi

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *