První Botanická burza

Jsem nemocná, takže jsem bohužel byla doma, ale sestra vyprávěla.. bohatě. Dnes s tatínkem byla na První Botanické burze
Vrátili se s úsměvy na tvářích od ucha k uchu a samozřejmě máme i nové členy rodiny – zelené miláčky ❤ →
Co jsem se dozvěděla, tak burza bude zase za rok a tentokrát tam jistě nebudeme chybět ani my. 
Neuvěřitelné množství lidí. Příjemná atmosféra. A samozřejmě velký výběr rostlin všeho druhu. 
Sestra vyprávěla, že to byla skutečně paráda, ale jednu věc vypíchla. 

Odborník na burze

U jednoho stolu byl takový roztomilý „dědeček hříbeček“ – RNDr. Jaroslav Mácha. Specializoval se na orchideje, a proto o nich na vlastní náklady vydal knihu – Pěstování a množení Phalaenopsisů, kterou sám napsal.
I když se na orchideje nezaměřujeme, tak knihu táta koupil a je úžasná. Pan Mácha vypadal, že moc neovládá technologie, což se potvrdilo. Jeho knihu nejde nikde najít natož objednat. Podařilo se nám ho ale stejně dohledat. Ach ten stalking.
Na youtube je několik velmi zajímavých přednášek:
Jaroslav Mácha – Protilátky a co s nimi? Diagnóza, terapie, výzkum 
Jaroslav Mácha – Geneticky modifikované organismy
Našli jsme i email – machaj@volny.cz
Zpět ke knize. Sice je přes orchideje, ale najdete tam spoustu detailních informací o parazitech a substrátech. Zkrátka kniha skutečně stojí za přečtení. Pán za ni chce jen 100 Kč.
Jeden úryvek za všechny

„Poškození listů třásněnkami vypadá jako propadlá černá nebo tmavohnědá skvrna, kolem které list pomaličku žloutne a odumírá. Třásněnky totiž mají mimotělní trávení, podobně jako pavouci. Naslintají do vpichu trávicí enzymy a sají natrávenou tkáň. Enzymy se pomalu šíří týdny po tom, co jsou třásněnky pryč a postižená oblast nejdřív žloutne a pak hnědne. Když se připojí bakterióza, vznikne rychle se šířící průhledná a vodnatá skvrna. Třásněnky obyčejně nenajdete, jejich larvy sají na rostlině kolem čtyř dnů a pak se v substrátu zakuklí…..“

Burza plná zářících očí

Sestra říkala, že když si knihu koupili udělalo mu to ohromnou radost. Oči mu zářily štěstím. Zkuste tedy „dědečkovi hříbečkovi“ napsat email (machaj@volny.cz) a požádat ho o tuto knihu. Nadchne ho to a my budeme moc rádi, že se takhle super knihy šíří dál do světa.
No a pan Mácha rozhodně nebyl jediný, komu zde svítily oči blahem. Však každý, kdo je milovníkem rostlin byl dojat a omámen kouzlem jménem burza pokojovek. Co víc si člověk, jenž miluje pokojovky, může přát. Nic. Zde bylo vše na jednom místě. Ať je takových akcí víc a víc. A my na nich budeme!
Za Farmářky z paneláku zdraví
Jolanda <3

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *