Rostliny a zvířata jsou naši sourozenci

Možná jsme retardované ale máme rádi citáty o rostlinách, kterých je plný internet. Rádi bychom dnes jednomu věnovali více pozornosti.

"Nevinné rostliny a zvířata jsou Bohem vloženy do rukou člověka, aby je miloval a žil s nimi jako se slabšími sourozenci." - Hermann Hess
pokojovky vseho druhu u okna

Měli jsme již před mnoha lety vrh štěňat a uvědomili jsme si, že už nikdy víc. Proč? Protože když jsme štěně dávali do nového domova, věděli jsme, že se o něj jistě nebudou starat tak dobře jako my. Nikdo se o zvířata nestará tak dobře jako my.

I to byl jeden z důvodů, proč vzniknul tento projekt. Učíme ostatní, jak se co nejlépe o rostliny a zvířata starat. Tím, že najdeme našim drahouškům nový domov, to pro nás nekončí. Stále jsme s vámi v kontaktu a kdykoliv se nás můžete na cokoliv zeptat. Nejde nám o výdělek, jde nám o to, aby se rostliny a zvířata měli dobře. Jen se zkrátka sami nemůžeme postarat o všechny rostliny světa. Předáváme tedy naše znalosti dál.

Zvířata jsou pro nás členové rodiny. Skutečně to jsou naši sourozenci. Rostliny jsou též nedílnou součástí naší domácnosti a stále kolem nich skákáme.

Láska a čas

Pokud někomu chceme projevit náklonost, dělá se to nejlépe časem. Ten je totiž naší nejdražší komoditou. My milujeme naše zelené i chlupaté sourozence, a proto jsme stále u nich. Často jsou před námi. Nejdřív nakrmíme zvířata a pak teprve snídáme my. Nejdřív zalijeme rostliny, než je čas jít se bavit.

Trávíme u nich snad všechen čas. Zalít všechny rostliny zabere hodinu. Máme jich totiž děsně moc. Obstarat zvířata je další kupa času. Jestli se to vyplatí? Samozřejmě ANO. Moc dobře víme, že nás milují ještě mnohem více než mi je. A co je cennější než upřímná láska? Nic.

rostlina_sazeni
Náš zákazník náš nový člen rodiny

Jak už jsme zmínili nákupem to nekončí. Budeme moc rádi, když se přidáte do naší skupiny Farmaříme z paneláku a kdyby cokoliv dáte vědět. Není se za co stydět, když se vašemu svěřenci přestane dařit. Nenechte ho napospas osudu. Od toho tu skupina je. Ve skupině se utvořila rodina milovníku přírody, kteří si navzájem pomáhají. Časem se budou pořádat i offline setkání, abychom drželi pospolu. Zkrátka se těšíme na vás na všechny. Je skvělé trávit čas s lidmi, kteří mají podobné zájmy, zároveň si vyměňovat mezi sebou své zkušenosti a podobně 😉

pokojovky_v_byte

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *