Pokojové rostliny a jejich vliv na psychické zdraví

Procházky přírodou jsou známá terapie pro Vaši mysl. Ale proč si nepřenést kousek přírody rovnou do Vašeho domova?

gauc_a_vedle_nej_pokojova_rostlina

Pomůcka proti stresu

Pobyt v přírodě, ať už v parku, nebo v lese, má významný vliv na naše psychické rozpoložení. Zelené pokojové rostliny pomáhají snižovat stres tím, že produkují čerstvý kyslík a vylučují škodlivé chemikálie, jako je formaldehyd, který se nachází v některých stavebních materiálech a vybavení. Tyto rostliny také vytvářejí příjemnou a uklidňující atmosféru, která nás může uklidňovat a uvolňovat napětí. 

Studie prokázaly, že každý z nás tráví více času uvnitř, než venku a to přibližně 85% celkového času. Proto doporučujeme přenést si svou vlastní zahrádku přímo do prostředí domovů. Pokojovky vypadají nejen skvěle, ale přináší i pohodu do Vašich duší. 

Rostliny ve vaší domácnosti tlumí stres a vliv technologií v domácnosti. Nemusíte si pořizovat ty, které vyžadují velkou péči, zvolte nenáročné jedince. Pokud jste alergici, objevte krásu pokojových rostlin bez květů.

Starost o pokojové rostliny

Rostlinky Vám dodají i pocit potřebnosti. Protože bez Vás a Vaší péče skutečně nepřežijí. Lidé se rádi spojují s jinými druhy živých věcí, takže péče o rostliny může dodat pocit smysluplnosti a naplnění. A co víc, pokojové rostliny zapojují mnoho našich smyslů a pomáhají nám žít v současnosti. Tento typ okamžité pozornosti má mnoho terapeutických výhod.

Pokojovky do ložnice

postel_a_vedle_tchynin_jazyk

Pokojové rostliny jsou skvělou volbou pro zkrášlení ložnice. Nejenže dodají interiéru příjemnou atmosféru, ale také pomáhají s filtrací vzduchu a zlepšují kvalitu spánku. Mezi nejoblíbenější pokojové rostliny patří například aloe vera, difenbachie, jiřina nebo sansevierie. Tyto rostliny jsou snadno pěstovatelné a nevyžadují mnoho péče. Vložením pár rostlin do ložnice tak můžete vytvořit příjemné a uklidňující prostředí, které vám pomůže k lepšímu spánku.

Pokojové rostliny na homeoffice

Kytky do bytu mohou také pomoci zlepšit naši koncentraci tím, že nám pomáhají udržet
pozornost na práci a snižují únavu očí. Tyto rostliny nám mohou poskytnout odpočinek od digitálního světa a pomoci nám se soustředit na jiné věci.

ebook_zdarma_5_rostlin_pro_vase_zdravi

Více info o ebooku si můžete případně přečíst tady.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *