Mít tak všechny peníze světa

Skvělá blogerka Viktorie Tiw udělala výzvu – 21 dní = 21 článků na blog. A my jsme se chopili příležitosti náš blog pořádně rozjet. Dnes bylo zadání „Co byste dělali, kdybyste měli všechny peníze světa?“ Zkuste si na to odpověď. Co vás napadlo jako první? Napište do komentáře.

Zajímá vás, co napadlo nás? Jdeme na to.

Náš sen aneb bez peněz to nejde

Naším velkým snem je mít ateliér. Ateliér s obrovskými okny, kde je dostatek světla. Ideálně orientovanými hlavně na východ a západ. Čistě prakticky kvůli rostlinám. Sever – příliš málo světla. Okna na jih zase moc světla i tepla (Zajímá vás, které rostliny jsou vhodné na tu či onu světovou stranu – máme o tom článek). Ideálně v bývalé továrně z cihel s kruhovými okny či starý pivovar. Vzdušné a hodně prostoru.

Máme v plánu, že by se jednalo o útočiště všech milovníků rostlin i zvířat. Nejednalo by se jen místo, kde bychom nabízeli naše rostliny. Rádi bychom pořádali přednášky; kroužky pro děti, kde by se naučily vše, co je třeba pro pěstování i chov; kurzy, kde bychom učili například jak vyrobit kokedamu; pořádali by se tu swapy. Takhle málo nám stačí ke štěstí.

Komunitní zahrada a skleníky

Za ateliérem by byla obrovská komunitní zahrada, kde by měl každý svoje políčko a mohl si tam pěstovat, co chce. Kdykoliv by se na nás mohl obrátit pro radu. Zvířata – slepice, kozy, králící a morčata. Možná něco podobného jako je komunitní zahrada Pastvina (doporučujeme jako výlet s dětmi).
Na konci zahrady by byly obrovské skleníky. Jeden na pokojovky, druhý na zeleninu i ovoce.

Nakoupili bychom vzácné druhy pokojových rostlin, které jsou však jednoduché na péči. Namnožili bychom je a prodávali za ceny, které si může každý dovolit. Aktuálně nás totiž děsí, jak jsou některé druhy monster či syngonií drahé a přitom, když už je člověk má, tak na péči nejsou o moc náročnější. Zkrátka cena se odvíjí od poptávky a množství rostlin. Proto bychom rádi, aby všech rostlin bylo hodně a mohl je mít každý.

A co dál?

No a pak bychom chtěli bydlet ve srubu, pořídit si jachtu a zbytek dát na ochranu zvířat a do psích a kočičích útulků. Jo a ještě si najmout kuchaře, který by nám vařil to nej jídlo světa.

To je ve stručnosti náš sen. Jaký je ten váš?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *