Zahrada na balkoně aneb co jdeme vysadit

Začíná doba vysazovací

Zima se snad konečně blíží ke konci. Už se nemůžeme dočkat, až náš balkón pohltí zeleň všeho druhu. Někteří se dle fb skupin již do sázení pustili, a tak nechceme dále zahálet ani my. Taky byste neměli, aby měla vaše zahrádka na balkóně čas se rozrůst.

Pozor zahrádku začínáte sázet v zimě!

Uvědomte si ale, že je stále zima! Sice se již do sázení pustíme, ale všechno budeme mít schované doma. Nic ještě nedáme na balkón. Stejně by vyklíčilo asi minimum rostlin, pokud vůbec něco a hrozilo by, že to co vyklíčí tak zmrzne. Zkrátka teplota ještě nedrží stále nad nulou. Navíc by bylo lepší, aby byla +10°C a to i v noci. Pokud je hezky můžete dát vše na balkón přes den, ale na noc raději vše schovejte dovnitř. Při sázení tedy počítejte s prostorem uvnitř a nesázejte toho příliš. Nebo skončíte stejně jako my! 😅

Co vysadit?

My toho jako každý rok budeme sázet spoustu. Sázíme totiž nejen pro nás ale i pro vás. Pokud se vám zrovna nechce vysazovat, můžete si rovnou od nás pořídit sazenice z naší aktuální nabídky.

Co vše budeme sázet?

  • rajče tyčkové Tornádo
  • měsíční jahody
  • okurky zavařovací
  • červená řepa
  • celer
  • petržel
  • bylinky všeho druhu
  • africké kopřivy
africke_koprivy_sazenicky

No a samozřejmě to není zdaleka všechno. Vždycky máme nějaký plán a pak se to zvrhne. Díky tomu nakonec jsme jako Farmářky z paneláku vznikly.

Co ještě patří do zahrádky na balkón?

Při sázení si naplánujte, kde co budete mít, abyste toho pak neměli příliš a nevěděli kam s tím. Zároveň si vyčleňte místo i na vaše pokojovky. Některé pokojové rostliny totiž milují letnění. Rozhodně je nechcete o to ochudit, odvděčí se vám pak trojnásobnou krásou.

Také nemusíte mít na balkóně jen to co jde „sežrat“, ale je fine mít tam i něco na okrasu. Ať už již zmíněné africké kopřivy či třeba afrikány, hledíky atd. Je to krásné zpestření, aby to vašemu balkónu skutečně slušelo. Sousedé budou závidět!

balkon_plny_rostlin

Nevím co vysadit na balkón!

Sjednej si s námi konzultaci online a my ti rádi poradíme. Dozvíš se, co vysadit na jižní lodžii a co naopak na balkón směrovaný na sever. Řekneme ti jak rostliny správně nakombinovat, aby jim to slušelo už na dálku a zároveň byly tobě k užitku v kuchyni i ke zdraví. A samozřejmě se můžeš ptát na cokoliv, co tě dalšího zajímá.

1 názor na “Zahrada na balkoně aneb co jdeme vysadit”

  1. Pingback: Pěstování rostlin v nádobách v bytě i na balkóně - Farmářky z paneláku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *